„Wilk, który się zgubił” to ciepła, poetycka, rymowana historia o maluchu, który w zimowej krainie poznał wiele ciepłych serc. O sile przyjaźni i opiekowaniu się mniejszymi. A także o szukaniu drogi do domu.
To już czwarta w serii książka autorstwa Rachel Bright. Każda opowiada o sympatycznym zwierzątku. Tym razem poznajemy małego wilka. Wilk zgubił się podczas wilczej wędrówki i nie potrafi odnaleźć drogi do wilczego domu. Tym razem dom też nie jest po prostu jaskinią czy budynkiem, ale rodziną. Mały wilczek potrzebuje pomocy żeby móc szczęśliwie wrócić.
Z pomocą przychodzą życzliwe zwierzęta i tym sposobem wilczek nie tylko odnajduje rodzinę, ale też odbiera od życia bardzo ważną lekcję. A nawet kilka lekcji. Po pierwsze – warto prosić o pomoc zamiast wstydzić się lub unosić dumą. Po drugie – czuć się dorosłym nie oznacza być dorosłym. I wreszcie to, że dom jest tam gdzie najbliżsi i przyjaciele.
A mały czytelnik dostaje jeszcze w prezencie piękny przekaz o tym żeby opiekować się słabszymi i mniejszymi w potrzebie. Zupełnie bezinteresownie, dlatego celowo nie użyłam wyrażenia „warto się opiekować”. Zwierzęta nie dostają za to żadnej nagrody, nie rozpatrują tego w kategoriach: „Czy to mi się płaca?”. Po prostu pomagaja sobie w potrzebie.
Bardzo lubię tę mądrą serię, w której zwierzęta mierzą się z wyzwaniami bardzo podobnymi do tych dziecięcych. Doceniam też wspaniałe tłumaczenie, dzięki któremu rymowana historia plecie się sprawnie i płynnie. Są momenty zabawne, są też wzruszające, a śniegowe otoczenie nadaje jeszcze dodatkowego klimatu grozy, potęgi, a także odrobinę świątecznego sznytu, bo to przecież zima. Dobrze, że w tych okolicznościach wilczek szybko odnalazł dom.
W tej serii także:
- Wiewiórki, które nie chciały się dzielić
- Koala, który się trzymał
- Mysz, która chciała być lwem
Kliknij na dowolne zdjęcie żeby sprawdzić cenę i dostępność tego tytułu.
Czasami lubię opowiadać o książkach
Wtedy razem możemy zajrzeć do środka, a ja mogę opowiedzieć, co ciekawego wypatrzyło w niej moje pedagogiczne oko. Nie przegapisz żadnego filmu:
- zapisując się na mój Newsletter – KLIK!
- subskrybując kanał TylkoDlaMam.pl na YouTube – KLIK!
Mocno się napracowałam przy tym artykule, teraz liczę na Ciebie, bo chciałabym żebyśmy zostały w kontakcie. Jak? Jest kilka możliwości, mam nadzieję, że skorzystasz:
- Zostaw proszę komentarz, bo dla mnie każda informacja zwrotna na temat mojej pracy jest bardzo ważna.
- Jeśli uważasz, że piszę z sensem i o ważnych sprawach, podziel się artykułem ze znajomymi.
- Polub Fan Page na Facebooku, jest tam już mnóstwo mam, zapraszamy!
- Koniecznie zajrzyj na stronę Podcasty, gdzie czeka cała masa informacji na temat wychowania wspierającego..
- Obserwuj profil na Instagramie, tam znajdziesz informacje o książkach dla dzieci „okiem pedagoga”, a w relacjach także kulisy prowadzenia bloga.