Jano i Witolesie to już trzecia część przygód dwójki urwisów, którzy bardzo lubią zaglądać w różne zakątki i zadawać pytania.

Właśnie pytania są tu kluczem do przyciągania uwagi małych czytelników. Bardzo podoba mi się ten pomysł autorki – Wioli Wołoszyn tworzącej bloga Matka Wariatka. Ktoś śledzi jej bloga na pewno wie, że ci dwaj chłopcy z książki do złudzenia przypominają synów autorki. 

No dobrze, to są jej synowie. Jeśli miałaś okazję zerknąć na recenzję pierwszej części to pewnie zauważyłaś, że wtedy przepytałam Wiolę na okoliczność powstania książki. Opowiedziała, jak Janek i Witek cieszyli się kiedy zobaczyli siebie na kartkach książki. 

Jano i Wito – sensoryczne książki logopedyczne

A tu filmowa opowieść o drugiej części.

Jano i Wito. W domu

Jano i Wito w lesie

Tym razem chłopcy wyruszają z babcią do lasu, wybrali się we trójkę na grzyby. Wracam do tego sprytnego wątku powtarzającego się pytania, bo jeśli chodzi o przyciąganie uwagi najmłodszych jest to strzał w dziesiątkę. Trochę więcej opowiadam o tym w filmie, ale tu też wspomnę, że to pytanie sprytnie „ściąga” dziecko z powrotem do czytania.

O co chodzi z tym ściąganiem? Uwaga malucha łatwo się zmienia, to zupełnie normalne, bo to jest jeszcze ten wiek kiedy jest ona mimowolna. To znaczy, że gdy dziecko chwilę coś robi i nagle w pobliżu wydarzy się coś innego, to zaczyna się interesować tym nowym.

Więcej na ten temat opowiedziałam w tym artykule:

Zaburzenia koncentracji. Robi wszystko „na odwal się” albo godzinami „buja w obłokach”

Łatwo sobie wyobrazić ile tych innychnowych rzeczy dzieje się każdego dnia. Dlatego wydaje nam się, że dziecko jedynie na kilka sekund skupia się na danej czynności. Właściwie to nic nam się nie wydaje, tak właśnie robi.

Dlatego to powtarzające się pytanie w książce, które pozwala wrócić do opowieści i śledzić losy bohaterów, jest jednocześnie świetnym pomysłem na ćwiczenie skupienia podczas czytania. Małymi kroczkami, tylko w formie zabawy.

Możesz sprawdzić cenę i dostępność książki klikając na dowolne zdjęcie.

   

Czasem lubię opowiadać o książkach

O całej reszcie opowiedziałam w recenzji filmowej. Zapisz się na mój newsletter żeby nie przegapić żadnych nowinek związanych z moimi opowieściami filmowymi i artykułami na temat wychowania wspierającego.

Autorka Wiola Wołoszyn
Ilustracje Przemek Liput
Wydawnictwo Mamania
Spodoba się dzieciom w wieku 1-3 lata.

Sprawdź cenę i dostepność tej książki

Mocno się napracowałam przy tym wpisie, teraz liczę na Ciebie, bo chciałabym żebyśmy zostały w kontakcie. Jak? Jest kilka możliwości, mam nadzieję, że skorzystasz:

  • Zostaw proszę komentarz, bo dla mnie każda informacja zwrotna na temat mojej pracy, jest bardzo ważna.
  • Jeśli uważasz, że piszę z sensem i o ważnych sprawach, podziel się wpisem ze znajomymi.
  • Polub Fan Page na Facebooku, jest tam już mnóstwo mam, zapraszamy!
  • Koniecznie zajrzyj na stronę Podcasty, gdzie czeka cała masa krótkich porad wychowawczych do odsłuchania.
  • Obserwuj profil na Instagramie, tam znajdziesz kulisy bloga i moją codzienność.
Data recenzji
Nazwa produktu
Anna Jankowska
Ocena
51star1star1star1star1star