Gdy Pola się zgubi Pola na plaży to książki dla dzieci uczące bezpiecznych zachowań. Obie rewelacyjnie opracowane. Pierwsza z sześcioma zasadami, co robić, gdy stracimy z oczu rodziców. Druga z ośmioma zasadami przypominającymi, jak się zachowywać na plaży (i w miejscach publicznych).

Gdy Pola się zgubi 

To historia o małej dziewczynce, która wyrusza z rodzicami w wakacyjną podróż. Wszystko byłoby wspaniale, gdyby nie to, że Pola jest dziewczynką, która często się gubi.

Dziecko znikające nam z oczu w tłumie to jedna z największych obaw rodziców. Każdy, kto to przeżył, dobrze wie, że czasem wystarczy kilka sekund i nieszczęście gotowe. Dlatego tak bardzo cieszę się, że jest w końcu świetnie napisana książka dla dzieci, w której nie ma moralizowania, jest za to sześć konkretów, które mogą uratować rodzinę przed ogromnym stresem… lub czymś gorszym. Wszystko ze szczegółami opowiadam i pokazuję w recenzji.

Więcej na temat sytuacji, w którzych tracimy dzieci z oczu napisałam w artykule pt. Miałaś się mnie pilnować >>

Autorka Gabriela Rzepecka-Weiss
Ilustracje Magdalena Kozieł-Nowak
Wydawnictwo Dwukropek
Okładka: twarda
Kartki: miękkie
Liczba stron: 32
Najbardziej spodoba się dzieciom w wieku 3-7 lat.

Aktywne czytanie – książki dla dzieci

Nie przegapisz żadnej recenzji subskrybując kanał Aktywne Czytanie na You Tube >>

Pola na plaży

Polę znamy już całkiem dobrze z pierwsze części, w której objaśniała nam 6 ważnych zasad, by być bezpiecznym, gdy się człowiek zgubi.

W kolejnej jest aż osiem rymowanek, które pozwolą dzieciom czuć się bezpiecznie na plaży, ale też po prostu wiedzieć, jak się zachować w miejscu publicznym. Z szacunkiem dla innych i dla przyrody.

Obie części są po prostu rewelacyjne. Mamy fabułę, przygodę, codzienność (znane dziecku tematy) i informacje w prostych punktach, łatwych do zapamiętania. Gwarantuję, że jak kilka razy przeczytacie z dziećmi, zostanie zapamiętane. Co do wcielenia w życie… no różnie może być, pewnie będzie trzeba kilka razy poćwiczyć. Ale wiedza zostaje!

Data recenzji
Nazwa produktu
Anna Jankowska
Ocena
51star1star1star1star1star